Dekorační síť

Místečko pro vystavení výrobků dětí

V ebooku Báječné tvoření v ČERVENCI jsem zmiňovala, jak je pro děti důležité, když jejich výrobky někde vystavíme. Spoustu věcí co děti vytvoří, doma nebo ve školce, chtějí stejně dát nám, maminkám :o) a čekají až řekneme takové to: Jééééé, to je krásný a to jsi vyrobil ty? Sám? Ty jsi ale šikovný. No pááááni. :o) …….. A děti šťastné jako blechy, očička rozzářená, že je chválíme.

Výrobky můžete klasicky připnout na ledničku, nebo umístit na parapet a nebo…….použít dekorační síť. A pokud se vám nechce takovou síť někde shánět a draze platit, dá se jednoduše a levněji vyrobit. Chce to jen prádelní šňůru, nějakou tyčku a cca půl hodinky času.

Budeme potřebovat:

  • Prádelní šňůru  (Já použila zbytky, co jsem měla doma. Ze 7 šňůr dlouhých 3,5 m jsem vyrobila síť 60 x 100 cm. Tzn. při délce šňůr 3,5 m vnikne asi metr dlouhá síť.
  • Tyčka (zbytek násady na koště, kus větve…….)

 

Postup:

1.Šňůru přehneme napůl a přivážeme na tyčku podle obrázkového návodu.

 

  

2.Stejným způsobem navážeme další šňůry. Tyčku se šňůrami si někam zapřeme, nebo zavěsíme. Já ji umístila na horní část dveří a na začátek uzlování jsem si stoupla na stoličku :o)

  

3.Začneme vázat obyčejné uzly. První šňůru z páru vynecháme. Vezmeme další dvě šňůry (z každého páru jednu) a uděláme uzel. Pak vezmeme další dvě šňůry a uděláme zase uzel. A tak pořád dokola až uděláme první řadu.

  

4. Ve druhé řadě postupujeme s vázáním stejně, jen začneme uzlovat od první šňůry, která byla doteď volná. A uzlujeme a uzlujeme…….

5……..až bude síť hotová. Pak kolíčky na prádlo připevnit výrobky dětí a je HOTOVO.