Adventní skoro-bojovka

Chybami se člověk učíadventní kalendář pro děti

Takhle to dopadá, když nejdřív vyrobím adventní kalendář a až potom mi dojde balík s tím, co chci dětem do kalendáře vkládat.
Letos jsem vybrala magnetickou mapu a děti mají postupně dostávat jednotlivé dílky zemí. Dnes jsem ale při přípravě kalendáře zjistila, že některé dílky jsou větší a do vyrobených taštiček se nevejdou. Jaj, co teď?
Nakonec jsem tyto větší kousky umístila na dvě různá místa v bytě s tím, že do adventní taštičky vložím obrázek místa, kam jsem dílky schovala a děti si je budou muset najít.
Bohužel se dneska nahromadilo až až jiných povinností. Na poslední chvilku jsem s jazykem na vestě vyrazila pro děti do školky a v půlce cesty si vzpomněla, že jsem jim ty obrázky nenakreslila a nevložila.

Představa, že děti doletí domů natěšení na kalendář a v něm prázdná taštička mě moc netěšila.

Ale máme fakt šikovného tatínka, který obdržel telefonicky informace o tom, co a jak udělat a kráááásně se s tím popasoval. Sama jsem byla překvapená, jak pěkně kreslí.

Takže nakonec vše klaplo, děti spokojené a já taky. Ale do příštího roku akci „adventní kalendář“ lépe promyslím :o).

 

Přemýšlíte, jak si s dětmi zpříjemnit advent mimo tradičního otevítání adventního kalendáře?

vanocni tvoreniZkuste se s nimi pustit do ADVENTNÍHO TVOŘENÍ. Nakoukněte do ebooku 30 minut ADVENTNÍHO TVOŘENÍ na každý den aneb těšíme se na Štědrý večer. Je plný návodů, které vám bohatě vydrží na celý advent.

Navíc v ebooku najdete obrázkové kartičky se zvyky, tradicemi a pranostikami, ze kterých si s dětmi můžete vybrat ty nejkrásnější, které si na Štědrý den vyzkoušíte.

CHCI VĚDĚT VÍCE ZDE »