Dopis pro Ježíška.

I pro vás ke stažení ZDARMA o kousek níže

Ježíškovi s dětmi píšeme vždy první adventní den. Je to u nás jeden z rituálů začínajícího adventu. Slavnostně zapálíme první svíčku na adventním věnci a dáme se do psaní, tedy přesněji kreslení, protože psát děti ještě neumí.

Vloni syn pečlivě obkresloval kostičky z Lega Dupla s nadějí, že Ježíšek pochopí, že nutně potřebuje ještě nějakou sadu. Letos to vypadá, že budeme malovat patrovou garáž na auta. Dcera zatím kreslí hlavně čáry a kolečka, takže kdo ví, co Ježíšek podle jejího dopisu donese – možná balónek.

V minulých letech jsem pěkný dopisní papír určený pro Ježíška hledala na internetu. Tentokrát jsem si ale pro děti připravila vlastní dopisní papír. Schválně jestli jim ty obrázky budou povědomé :o).

Pokud se taky chystáte psát Ježíškovi a nemáte ještě připravený správný dopisní papír, můžete si ten náš, stáhnou zde: Dopis pro Ježíška – ZIMA V PŘÍRODĚ »

Vystřihovánky na okna ZIMA V PŘÍRODĚ, najde ke stažení ZDARMA, vždy ve správném ročním období, tady: Materiály pro vás »

Předvánoční doba je podle mě ta nejlepší pro tvoření s dětmi. Děti milují vyrábění různých drobnůstek, kterými, až příjde správný čas, mohou ozdobit vánoční stromeček, nebo větvičky ve váze, rády vyrábí přáníčka pro blízké a další drobné dekorace.

Pusťte se s nimi do tvoření a užijte si společně adventní čas. Velkou dávku návodů na tvoření s dětmi v předvánočním čase najdete v ebooku 30 minut ADVENTNÍHO TVOŘENÍ na každý den aneb těšíme se na Štědrý večer »

Bohatě Vám vystačí na celý advent.

Navíc v ebooku najdete obrázkové kartičky se zvyky, tradicemi a pranostikami, ze kterých si s dětmi můžete vybrat ty nejkrásnější, které si na Štědrý den vyzkoušíte.

Poznáte například tyto tradice, zvyky a pranostiky na obrázcích?

Stedry den zvyky 1
Stedry den zvyky 2
Stedry den zvyky 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *