Veselé hrníčky na teplé nápoje

navod-hrnicek-salek

| Podzimní a zimní tvoření |

Přestože venkovní teploty stále více klesají, nechávám kohoutky radiátorů otevřené tak napůl z obavy, abych po vyúčtování plynu nepřišla na mizinu. Je mi jasné, že u spousty z vás je to podobné.

Abychom se s dětmi prohřáli, popíjíme přes den teplé nápoje. Dětem samozřejmě dopřávám pouze čaje a kakao, ale sama si v tomto sychravém čase tu a tam po večerech ráda rozproudím krev v žilách i trochou červeného svařeného vína.

Joooo, každý máme nějakou malou neřest :-).

Když už si tak s dětmi popíjíme teplé nápoje, přišel rovnou nápad na tvoření a vyrobili jsme si veselé hrníčky. Jsou sice z papíru, takže nezahřejí tělo, ale aspoň trochu potěší duši.

Návod i pro vás je zde:

Návod: Veselé hrníčky

POMŮCKY: barevné tvrdé výkresy, barevné popř. balící papíry k dekorování, tužkové lepidlo, tužka, pastelky, nůžky

POSTUP:
1. Z barevného tvrdého výkresu vystřihněte obdélník. Velikost obdélníku záleží na tom, jak veliký hrníček chcete vyrobit. (Náš obdélník má velikost 25 x 11 cm.)

2. Na obdélníku si vyznačte spodní cca dvoucentimetrový okraj (budoucí dno) a boční cca čtyřcentimetrový okraj (poslouží ke slepení).

3. Ze spodního okraje vystřihejte zuby tak, jak vidíte na obrázku.

navod-hrnicek-salek (3)
navod-hrnicek-salek (4)

4. Obdélník (mimo okrajů) vyzdobte. Můžete na hrníček nalepit puntíky a balící papír jako my, nebo se pustit do vykreslování, razítkování, lepení výlisků z razniček apod.

navod-hrnicek-salek (7)
navod-hrnicek-salek (8)

5. Boční okraj potřete lepidlem a slepte s opačnou stranou. Pokud nechcete místo slepení držet než lepidlo zaschte, secvakněte jej kolíčky.

5. Z odlišně barevného papíru vystřihněte kolečko (podšálek).

navod-hrnicek-salek (13)
navod-hrnicek-salek (14)

6. Ohněte cípky spodního okraje hrníčku, potřete je lepidlem a přilepte hrníček na podšálek.

7. Pro zpevnění i pro krásu můžete ještě vystřihnout kolečko stejné barvy jako je hrníček a nalepit jej dovnitř hrníčku na dno.

8. K hrníčku přilelte ouško z proužku papíru, dozdobte podšálek A MÁTE HOTOVO.

navod-hrnicek-salek (16)
navod-hrnicek-salek (20)
navod-hrnicek-salek

Uvařte sobě i dětem teplé nápoje a pusťte se společně do POZNÁVÁNÍ VÁNOČNÍCH ZVYKŮ, které se mohou stát součástí i vašeho Štědrého dne.

Obrázkové kartičky v e-booku VÁNOČNÍ ZVYKY, PRANOSTIKY A RITUÁLY V OBRÁZCÍCH » vám umožní seznámit se společně s dětmi se zvyky, pranostikami a rituály našich předků a vybrat společně ty, které se vám líbí nejvíce a které budou dotvářet právě vaše rodinné Vánoce.