Veselé hrníčky na teplé nápoje

navod-hrnicek-salek

| Podzimní a zimní tvoření |

Přestože venkovní teploty postupně klesají, utahuji stále víc kohoutky radiátorů z obavy, abych nepřišla na mizinu. Je mi jasné, že u spousty z vás je to podobné.

Abychom se s dětmi prohřáli, popíjíme přes den teplé nápoje. Dětem samozřejmě dopřávám pouze čaje, ale sama si v tomto sychravém čase po večerech občas ráda rozproudím krev v žilách trochou červeného svařeného vína.

Joooo, každý máme nějakou malou neřest :-).

Když už si tak s dětmi popíjíme přes den čajíky, přišel rovnou nápad na tvoření. Vyrobili jsme si veselé hrníčky na horké nápoje. Jsou sice z papíru, takže nezahřejí tělo, ale aspoň trochu potěší duši.

Návod i pro vás je zde:

Návod: Veselé hrníčky

POMŮCKY: barevné tvrdé výkresy, barevné popř. balící papíry k dekorování, tužkové lepidlo, tužka, pastelky, nůžky

POSTUP:
1. Z barevného tvrdého výkresu vystřihněte obdélník. Velikost obdélníku záleží na tom, jak veliký hrníček chcete vyrobit. (Náš obdélník má velikost 25 x 11 cm.)

2. Na obdélníku si vyznačte spodní cca dvoucentimetrový okraj (budoucí dno) a boční cca čtyřcentimetrový okraj (poslouží ke slepení).

3. Ze spodního okraje vystřihejte zuby tak, jak vidíte na obrázku.

navod-hrnicek-salek (3)
navod-hrnicek-salek (4)

4. Obdélník (mimo okrajů) vyzdobte. Můžete na hrníček nalepit puntíky a balící papír jako my, nebo se pustit do vykreslování, razítkování, lepení výlisků z razniček apod.

navod-hrnicek-salek (7)
navod-hrnicek-salek (8)

5. Boční okraj potřete lepidlem a slepte s opačnou stranou. Pokud nechcete místo slepení držet než lepidlo zaschte, secvakněte jej kolíčky.

5. Z odlišně barevného papíru vystřihněte kolečko (podšálek).

navod-hrnicek-salek (13)
navod-hrnicek-salek (14)

6. Ohněte cípky spodního okraje hrníčku, potřete je lepidlem a přilepte hrníček na podšálek.

7. Pro zpevnění i pro krásu můžete ještě vystřihnout kolečko stejné barvy jako je hrníček a nalepit jej dovnitř hrníčku na dno.

8. K hrníčku přilelte ouško z proužku papíru, dozdobte podšálek A MÁTE HOTOVO.

navod-hrnicek-salek (16)
navod-hrnicek-salek (20)
navod-hrnicek-salek

Za pár dní tu máme ADVENT. Uvařte sobě i dětem ty „pravé teplé nápoje“ a pusťte se společně do výroby VÁNOČNÍCH OZDŮBEK, PŘÁNÍ a DEKORACÍ. Nahlédněte do e-booku:

Najdete v něm nejen spoustu návodů na adventní tvoření, ale také kartičky s kreslenými hádankami, díky kterým se s dětmi seznámíte s vánočními zvyky a pranostikami.

vanoce-zvyky-tradice