fbpx

Barevní motýlci z košíčků na muffiny

Krásná ozdoba do květináče s orchidejí

papírový motýlek

Za mého dětství zdobily parapety hlavně africké fialky, zelence a tchýniny jazyky. Pak se objevily na trhu orchideje a vsadila bych se, že v 95% domácností se alespoň jedna orchidej najde :-).

Mně se jich za posledních 10 let sešlo asi osm. Většinu jsem dostala jako narozeninový dar, nebo od svých žáků na konci školního roku.

Původní panika, že mi taková krásná květina brzy uhyne opadla a zjistila jsem, že orchideje toho vydrží docela dost 🙂 a že čím méně o ně pečuji, tím více jim to svědčí.

Nejen, že jsou kvetoucí orchideje opravdu nádherné, ale jsou i skvělým místem pro vkládání drobných dekorací. Zvlášť v době, kdy právě nekvetou, barevné dekorace květináčky krásně oživí.

Můžete si s dětmi vyrobit nejen barevné motýlky z košíčků na muffiny, na který je návod níže, ale také SEDMIKRÁSKY, nebo třeba PAPÍROVÉ TULIPÁNY, které lze do květináčů také zapíchnout.

Zde je už návod na barevné motýlky:

motýlek pomůcky

POMŮCKY:

  • papírové košíčky na muffiny ve dvou velikostech
  • foukací fixy (nebo tempery, štětec, paleta, sklenička s vodou)
  • chlupaté drátky + kleštičky (nebo malé kolíčky)

POSTUP:

1. Papírové košíčky na muffiny nabarvíme. Můžeme použít foukací fixy, nebo zapíjet naředěné tempery. Při foukání fixami doporučuji košíček přidržet např. špejlí, aby neodlítával. Můžete jej přidržet i prstem, ale ten bude záhy stejně barevný jako motýlek.

2. Barvu necháme zaschnout a košíčky poskládáme do harmoniky.

motýl z košíčku na muffiny  motýl z košíčku na muffiny

3. Chlupaté drátky zkrátíme dle potřeby (záleží jak velké máte košíčky) a přehneme na polovinu. V místě ohnutí drátek kousek stočíme, vložíme dvoje křídla (jeden větší a druhý menší poskládaný košíček) a drátek opět zakroutíme.

motýl z košíčku na muffiny   z košíčku na muffiny

4. Srolujeme tykadla a roztáhneme křídla.

z košíčku na muffiny   tvoření s dětmi

5. Pokud nemáme chlupaté drátky, můžeme křídla secvaknout malými kolíčky.

tvoření s dětmi   motýlek z papíru

A MÁME HOTOVO.

motýlci vyrábění.