Tvoření z papírových talířů

z papirovych talirku (12)

| Lodičky na moři |

Prázdniny se blíží ke konci. Pomalu, ale jistě začne ubývat teplých slunečných dní, přibude dešťů a nastane podzim. Než se ale s dětmi pustíme do podzimního vyrábění dýní, draků, čarodějnic apod., chceme si užít ještě trochu léta. 

Společně jsme si zavzpomínali na dovolenou u moře a pustili jsme se do vyrábění lodiček, prohánějících se po moři při západu slunce.

lod pri zapadu

Návod na lodičky je jednoduchý a výroba vám zabere sotva půl hodinky. Pokud pak budete chtít v mořském tvoření pokračovat, můžete se inspirovat v odkazech níže. Stačí kliknout na obrázek.

Návod na lodičky následuje hned po inspiraci.

Návod: lodičky na papírových talířcích

POMŮCKY: papírový talířek, tempery, štětec, sklenička s vodou, barevné a bílé papíry, nůžky, lepidlo

POSTUP:

  1. Horní polovinu papírového talířku natřete žlutou a žlutooranžovou barvou (nebe). Spodní část natřete modrou barvou (moře). Odlišným odstínem modré můžete nakreslit také vlnky.
z papirovych talirku (1)
z papirovych talirku (2)
z papirovych talirku (3)

2. Z barevných papírů poskládejte lodičky. Pokud si postup skládání lodičky už nepamatujete, můžete si jej připomenout zde: Jak složit lodičku z papíru »

3. Z bílého papíru vystřihněte k lodičkám plachty ve tvaru trojúhelníků a vše přilepte na papírový talířek.

z papirovych talirku (4)
z papirovych talirku (8)
z papirovych talirku (5)

A MÁTE HOTOVO 🙂

z papirovych talirku (10)
z papirovych talirku (12)

Pokud už přece jen pokukujete i po podzimní inspiraci na vyrábění s dětmi, nahlédněte do ebooku Báječné tvoření v ŘÍJNU »

Jde o ebook plný návodu na tvoření, které vždy navazují na příběh, povídání o přírodě, historii, tradici, významné osobnosti nebo události probíhajících v měsíci ŘÍJNU.