Náramky přátelství II. díl

Změna směru proužků – pleteme zprava doleva.

Prázdniny se blíží a tak někteří třeba vyšetří čas na pletení oblíbených náramků přátelství. Koneckonců, mě to pletení náramků bralo nejvíce na letních táborech, kde jsme si je pak s kamarády vyměňovali. Ruce jsme měli náramky pokryté od zápěstí skoro až po loket a byli jsme za frajery :o)

Je pravda, že po cca 20 letech, je už trochu jiná doba, ale pletení náramků se stále vrací. První návod můžete okouknout zde: náramky přátelství I. V něm jsme pletli ve směru zleva doprava.

Pokud se chcete v pletení posunout s dětmi dál a připravit je na táborové pletení, tak je tu návod na druhý typ uzlíků, pro pletení zprava doleva.


POMŮCKY:

Rozpletený náramek podle prvního návodu: Náramky přátelství I.

POSTUP:

1. Několik proužků, které jsme pletli klasicky zleva doprava už máme upleteno. Nyní změníme směr. První krajní provázek (zde fialový) vezmeme do ruky a pevně jej držíme. Plést budeme druhým provázkem v pořadí (tedy žlutým). Ten ve směru zprava doleva přeložíme přes fialový, omotáme a zespodu provlékneme vzniklým očkem, tak jak vidíte na obrázcích.

 

2. Stejně udělám ještě jeden uzlík a provázek, kterým jsme pletli (žlutý), odložíme vlevo.

 

3. Pokračujeme úplně stejně dalším provázkem v pořadí (zde tmavě červeným). Uděláme dva uzlíky na fialovém provázku, pak dva uzlíky na žlutém provázku a odložíme jej vlevo. A tak dále a tak dále……

 

4. Takto můžeme pokračovat jak dlouho chceme, než opět změníme směr pletení na původní. V dalším návodu vám ukážu efekty, kterých lze těmito dvěma typy uzlíků dosáhnout.

 

Přeji krásné tvoření a dětem pěkné prázdniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *