Sliby se mají plnit.

20 chobotniček pro malé hubeňoury.

háčkované chobotničky
Na začátku roku 2020 jsem se rozhodla udělat maličký dobrý skutek a uháčkovat 20 chobotniček pro nedonošené děti. Koneckonců i mé první dítko se narodilo o měsíc dřív a i když byl se svými 2,3 kg oproti některým předčasně narozeným dětem vlastně tlouštík, tak moc veselý pohled to nebyl.
Vypadal jako kostřička obalená kůží s nafouklým bříškem. Když pásl koníčky, rýsovaly se mu na prdýlce sedací kosti. Naštěstí se časem trošku obalil tukem a už bylo veseleji.
háčkované chobotničkyMěla jsem za to, že uháčkovat 20 chobotniček bude otázka cca dvou měsíců, ale nějak se to protáhlo. Stále se objevovaly jiné a jiné práce a aktivity, do toho covid…….no, co vám budu povídat.
Zasekla jsem se na patnácté chobotničce, odložila práci a pak jsem se k ní ne a ne vrátit.
Konečně se mi to ale podařilo, chobotničky jsou hotové a až se trošku uvolní poštovní auta, poputují  ke koordinátorkám pro Brno. Snad nějakého toho hubeného mrňouse potěší a zklidní.
……….
Pokud vás chobotničky zaujaly a zajímalo by vás o co vlastně jde a jaké má taková chobotnička na nedonošeňátka vliv, koukněte sem: NEDOKLUBKO.

Najdete zde spoustu zajímavých informací, ale také návody nejen na právě zmiňované chobotničky NÁVOD NA CHOBOTNIČKY.

Mimochodem se také zjistilo že: pletení a háčkování zlepšuje paměť a mozkové funkce.

Takže hurá do toho.
………..
Vám, které jste z Brna a přemýšlíte, kde koupit nějaká ta klubíčka, doporučuji ZAPLETENO na ulici Pekařská. Nádherný obchůdek, plný klubíček a moc, moc milá obsluha.
háčkované chobotničky