1. květen – lásky čas

ptacek v hnizde (52)

| Svátek práce i Svátek všech zamilovaných |

První květen není pouze Svátkem práce, tedy vzpomínkou na dělníky, kteří v Chicagu přišli o život při protestech za lepší pracovní podmínky. Je také Svátkem všech zamilovaných.

Zamilované páry vyráží nejčastěji pod rozkvetlé třešně. Ale pozor! V některých krajích prý postačí i rozkvetlá  višeň, jabloň či bříza.

V Praze je na  1. máje asi nejnavštěvovanější Petřín. Víte, ke které soše se zde lidé vydávají nejčastěji a proč? Nejen to, ale také spoustu dalších zajímavostí o Svátku zamilovaných i Svátku práce se s dětmi dočtete v ebooku Báječné tvoření v KVĚTNU ».

ptacek v hnizde (44)

Najdete v něm také návod na výrobu větvičky šeříku a rozkvetlého třešňového stromu (kuk do e-booku » ).

I zvířátka se mají v květnu rády

My jsme si s dětmi šeřík a rozkvetlou třešeň vyrobili už vloni, takže jsme se letos pro změnu pustili do zvířátkového tvoření. A když je ten zamilovaný den, vyrobili jsme si hnízdečko lásky s ptáčky a vajíčky. Koneckonců v květnu je to v přírodě samé ptáče a mládě.

Návod i pro vás je zde:

Návod na tvoření: PTÁČCI V HNÍZDĚ

Pomůcky: bílý výkres, barevné papíry, voskovky, vodovky, štětec, kelímek s vodou, nůžky, lepidlo, pastelky

Postup:

1. Voskovkami namalujte velké hnízdečko. Malujte v kruzích a meňte barvičky.

2. Celý výkres s nakresleným barevným hnízdečkem přetřete naředěnou vodovkou. Nebojte se, voskovky se vodovkou nepřebarví.

3. Na barevné papíry načrtněte jednoduchého ptáčka, křidélko, zobáček a vajíčka.

4. Dílky ptáčka slepte a společně s vajíčky jej nalepte do hnízda. Ptáčka můžete dokreslit, popř. ještě můžete  vystřihnout a dolepit do hnízdečka pár lístečků. A MÁTE HOTOVO.

Další návody na tvoření navazující na povídání o tom, co se kolem vás a vašich dětí právě děje najdete v e-booku BÁJEČNÉ TVOŘENÍ V KVĚTNU »

Nejde o nějaké obyčejné tvoření!

Jde o tvoření, které vždy navazuje na příběh, legendu, povídání o přírodě, historii, tradici, významné osobnosti nebo události probíhající v měsíci KVĚTNU.

Děti tak nejen tvoří, ale zároveň se mnoho zajímavého dozví! A NEJEN DĚTI!