Nejen rybičky z papíru

| Podmořský svět, nebo obří akvárium |

rybicky-z-papiru-akvarium (13)

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i čas dovolených. Zatímco se někteří rozhodnou objevovat krásy naší vlasti, jiní vyrazí s dětmi na koupačku k moři. U nás jsou, jako každé léto, v plánu obě varianty :-).

Pokud se zadaří, chystáme se vyrazit k moři už v červnu a tak se nadšení z blížící se dovolené promítá i do našeho tvoření.

Rybičkové omalovánky, knihy a puzzle zobrazující život pod hladinou moře měly mé dětí v oblibě už dávno před tím, než poprvé a na vlastní oči moře viděly.

Nadšení pro podmořský svět je drží dodnes i když ve skutečnosti to šnorchlování a pozorování života pod hladinou není přesně to, co si předtavovaly. Čekaly víc! Ale v Chorvatsku toho pod hladinou už bohužel mnoho k vidění nezůstává.

koralovy utes

I tak si ale pokaždé do batohů balíme potápěcí brýle a šnorchl s nadějí, že pod hladinou uvidíme i něco jiného než sumýše a ježky.

Abych jim udělala trochu radost, nakreslila jsem jim alespoň PODMOŘSKÉ VYSTŘIHOVÁNKY, které nám přes léto zdobí okno. Když je venku pěkně modrá obloha, je to skoro stejné jako koukat se do hlubin moře z okénka ponorky :-).

Nekoukáme však pouze na ježky a sumýše, ale vidíme i žraloky, želvy, delfíny, korály, chobotnice a další mořské živočichy. Děti jsou šťastné a já tím pádem taky.

moře šablony
Ponorka výhled

Pokud doma máte také obdivovatele rybiček, žraloků, želv, chobotnic, delfínů a dalších obyvatel moří, najdete vystřihovánky na okno „PODMOŘSKÝ SVĚT“ na odkazu níže:

CHCI SE KOUKNOUT NA VYSTŘIHOVÁNKY »

Pokud se chcete pustit jen do něčeho menšího, mám pro vás návod na trojrozměrný podmořský svět, popřípadě na domácí papírové akvárium. 

Návod: život v moři (nejen rybičky z papíru)

POMŮCKY: světle modrý tvrdý výkres A3,  bílý výkres A3, vytisknuté omalovánky mořských živočichů, řas, vraků a pod. (zkuste něco najít zde: Omalovánky z google zde »), pastelky, modrá voskovka, nůžky, lepidlo, pravítko, tužka, popř. guma. 

POSTUP:

1. Na internetu najděte omalovánky k vytisknutí s tématem moře, vytiskněte je, obrázky vykreslete a vystřihněte. Můžete se kouknout třeba na tento odkaz: Omalovánky z googlu zde »

rybicky-z-papiru-akvarium (1)

2. Bílý výkres A3 překreslete namodro. Abyste se moc nenadřeli 🙂 vybarvujte boční stranou voskovky, nikoliv jen špičkou. 

rybicky-z-papiru-akvarium (2)

3. Pokreslený výkres otočte bílou stranou nahoru a přehněte na poloviny. Podle nákresu níže si od přehnuté hrany papíru načrtněte pruhy. Pruhy jsou široké cca 2,5 cm a jsou v odstupu cca 4 cm. První pruh je dlouhý 9 cm, druhý 14 cm a třetí 11 cm.

4. Všechny tři pruhy nastříhněte tak, jak je vidět na obrázku.

rybicky-z-papiru-akvarium (6)

4. Obě bílé strany papíru s pruhy potřete lepidlem, ale POZOR! Samotné PRUHY lepidlem NEPOTÍREJTE.

5. Vezměte modrý papír, přehněte jej na poloviny (my měli trochu menší, ale klidně může být A3) a nalepte na papír s pruhy. Pruhy se ale k modrému papíru nesmí přilepit.

rybicky-z-papiru-akvarium (7)
rybicky-z-papiru-akvarium (8)

6. Papíry rozevřete a volné pruhy vyklopte ven.

7. Pak už se můžete pustit do lepení mořských živočichů, které jste si vybarvili a vystřihli z omalovánek.

rybicky-z-papiru-akvarium (9)
rybicky-z-papiru-akvarium (10)

8. Lepte a lepte AŽ MÁTE HOTOVO!

rybicky-z-papiru-akvarium (11)
rybicky-z-papiru-akvarium (12)

Máte doma malého OBDIVOVATELE mořského světa?
Vyrobte si mořskou výzdobu na okna dětského pokojíčku a budete mít výhled jako z okýnka podmořské výzkumné stanice.

CHCI SE KOUKNOUT NA VYSTŘIHOVÁNKY »