Nejen rybičky z papíru

| Podmořský svět, nebo obří akvárium |

rybicky-z-papiru-akvarium (13)

Léto je v plném proudu a s ním i čas dovolených. Zatímco někteří objevují spíše krásy naší vlasti, jiní vyrazí s dětmi na koupačku k moři. 

Neznám dítě, které by nenadchla dovolená u moře a které by se nechtělo další rok k moři zase vydat. Moje  děti milovaly moře a mořský svět už dávno předtím, než moře uviděly na vlastní oči a zažily na vlastní kůži :-).

Rybičkové omalovánky, knihy a puzzle zobrazující život pod hladinou moře, pohádky Hledá se Nemo, Hledá se Dory, Sammyho dobrodružství a pod. jsou u nás prostě TOP.

Nadšení pro podmořský svět mé děti drží dodnes i když ve skutečnosti to šnorchlování a pozorování života pod hladinou asi není přesně to, co si původně předtavovaly.

koralovy utes

 V Chorvatsku toho totiž, bohužel, pod hladinou už mnoho k vidění nezůstává, ale třeba se jednou vypravíme i jinam.

Abych jim udělala trochu radost, nakreslila jsem jim alespoň PODMOŘSKÉ VYSTŘIHOVÁNKY, které nám přes léto zdobí okno. Když je venku pěkně modrá obloha, je to skoro stejné jako koukat se do hlubin moře z okénka ponorky :-).

Nekoukáme však pouze na ježky a sumýše, ale vidíme i žraloky, želvy, delfíny, korály, chobotnice a další mořské živočichy. Děti jsou šťastné a já tím pádem taky.

Pokud doma máte také obdivovatele rybiček, žraloků, želv, chobotnic, delfínů a dalších obyvatel moří, najdete vystřihovánky na okno „PODMOŘSKÝ SVĚT“ na odkazu níže:

CHCI SE KOUKNOUT NA VYSTŘIHOVÁNKY »

Pokud se chcete pustit jen do něčeho menšího, mám pro vás nyní návod na trojrozměrný podmořský svět, či domácí papírové akvárium. 

Návod: život v moři (nejen rybičky z papíru)

POMŮCKY: světle modrý tvrdý výkres A3,  bílý výkres A3, vytisknuté omalovánky mořských živočichů, řas, vraků a pod. (zkuste něco najít zde: Omalovánky z google zde »), pastelky, modrá voskovka, nůžky, lepidlo, pravítko, tužka, popř. guma. 

POSTUP:

1. Na internetu najděte omalovánky k vytisknutí s tématem moře, vytiskněte je, obrázky vykreslete a vystřihněte. Můžete se kouknout třeba na tento odkaz: Omalovánky z googlu zde »

rybicky-z-papiru-akvarium (1)

2. Bílý výkres A3 překreslete namodro. Abyste se moc nenadřeli 🙂 vybarvujte boční stranou voskovky, nikoliv jen špičkou. 

rybicky-z-papiru-akvarium (2)

3. Pokreslený výkres otočte bílou stranou nahoru a přehněte na poloviny. Podle nákresu níže si od přehnuté hrany papíru načrtněte pruhy. Pruhy jsou široké cca 2,5 cm a jsou v odstupu cca 4 cm. První pruh je dlouhý 9 cm, druhý 14 cm a třetí 11 cm.

4. Všechny tři pruhy nastříhněte tak, jak je vidět na obrázku.

rybicky-z-papiru-akvarium (6)

4. Obě bílé strany papíru s pruhy potřete lepidlem, ale POZOR! Samotné PRUHY lepidlem NEPOTÍREJTE.

5. Vezměte modrý papír, přehněte jej na poloviny (my měli trochu menší, ale klidně může být A3) a nalepte na papír s pruhy. Pruhy se ale k modrému papíru nesmí přilepit.

rybicky-z-papiru-akvarium (7)
rybicky-z-papiru-akvarium (8)

6. Papíry rozevřete a volné pruhy vyklopte ven.

7. Pak už se můžete pustit do lepení mořských živočichů, které jste si vybarvili a vystřihli z omalovánek.

rybicky-z-papiru-akvarium (9)
rybicky-z-papiru-akvarium (10)

8. Lepte a lepte AŽ MÁTE HOTOVO!

rybicky-z-papiru-akvarium (11)
rybicky-z-papiru-akvarium (12)

Máte doma malého OBDIVOVATELE mořského světa?
Vyrobte si mořskou výzdobu na okna dětského pokojíčku a budete mít výhled jako z okýnka podmořské výzkumné stanice.

CHCI SE KOUKNOUT NA VYSTŘIHOVÁNKY »