Jak si vyrobit draka,

nebo spíš takového menšího dráčka?

jak vyrobit draka (10)

Pouštění draků s dětmi k podzimu prostě patří. Ze svého dětství mám na pouštění draků moc pěkné vzpomínky, tak je chci dopřát i svým dětem.

letajiti drak

Draka nám tehdy samozřejmě vyrobil náš táta. V obchodech se draci běžně neprodávali a tak se každý vzorný tatínek 🙂 musel snažit.

Pamatuji si, že náš drak byl opravdu velký a do vzduchu jej dostal jedině táta. My jsme s bratrem byli rádi, že jsme udrželi tu velkou špulku, na které byl drak připevněný.

Příští rok už vlastní létající drak

Přiznávám, že jsem se s dětmi do výroby vlastního draka ještě nepustila. Pokaždé jsme si nějakého (koupeného) draka vypůjčili od kamarádů.

Příští rok už to ale společnými silami dáme a vyrobíme si vlastního.

Prozatím jsme se pustili do trénování a výroby malinkých dráčků. Sice nelétají, ale k dekoraci a na hraní jsou perfektní.  

jak vyrobit draka (15)

Návod: Barevný drak - zápich do květináče

POMŮCKY: tvrdý výkres na šablonku, barevné výkresy (stačí zbytky), barevné měkké papíry, tužka, pastelky, guma, pravítko, nůžky, lepidlo, špejle, provázek, papírová lepící páska a korálky (není nutné).

POSTUP:

1. Menším dětem vyrobte šablonku draka. Můžete ji ,,vystřihnout od oka“ nebo se inspirovat náčrtem. Větší děti si zvládnou šablonku načrtnout samy.

2. Šablonku překreslete na dva různě barevné papíry a vystřihněte.

jak vyrobit draka (1)
jak vyrobit draka (2)
jak vyrobit draka (3)

3. Dokreslete oči, nos a pusu. My máme draky oboustranné. Mají obličej z obou stran :-), takže jsme pokreslili obě části draka.

4. Z různě barevných papírů vystřihněte střapečky a přilepte je k dráčkovi.

5. Mezi obě části draka vložte špejli a slepte je k sobě. Pokud máte papírovou lepící pásku můžete s ní špejli k jedné z částí ještě připevnit.

jak vyrobit draka (4)
jak vyrobit draka (5)

6. Ke špejli pod dráčka přivažte provázek a z barevných papírů vyrobte malé mašličky. (Ty naše měly před poskládáním rozměr cca 4,5 x 5,5 cm.)

jak vyrobit draka (6)
jak vyrobit draka (7)

7. Mašličky přivazujte k provázku a kdo má doma korálky (klidně ty nažehlovací), může tu a tam navléct i nějakou korálku. Provázek také občas přivažte ke špejli.

jak vyrobit draka (9)
jak vyrobit draka (8)

8. Hotové dráčky zapíchněte do květináče a rozšiřte dětem jejich výstavku výrobků :-).

jak vyrobit draka (13)

Těšíte se už s dětmi na advent? Přemýšlíte, jak jim zpestřit adventní kalendář?

Co si tak letošní advent obohatit o povídání o tradicích a zvycích a pustit se společně s dětmi do vánočního tvoření?

Velkou dávku tradic, zvyků a návodů na tvoření s dětmi v předvánočním čase najdete v ebooku 30 minut ADVENTNÍHO TVOŘENÍ na každý den aneb těšíme se na Štědrý večer »

Bohatě Vám vystačí na celý advent.

CHCI VĚDĚT VÍC »