fbpx

Medaile s krtečkem a vesmírná krabička

Dárečky pro kamarády a náprava zpackaného tvoření

Matúšek mě už dlouho prosil o krabičku na takové ty důležité drobnůstky – kamínky, mušličky, pidi hračky z kinder vajíček, pěkné knoflíčky…(znáte to).

Frozen krabička

Aničce jsem už dříve vytvořila krabičku s motivem Ledového království a jak má něco jeden, musí to mít i druhý :-).

Momentálně je u syna v kurzu vesmír a požádal si o krabičku s motivem vesmiru.

vesmír s dětmi

A tak si tak jeden večer tvořím a až je skoro hotovo, zjistím, že jsem ten vesmír přenesla na dno místo na víko.

Jeden pak neví co si má sám o sobě myslet. Jestli je to těmi roky na rodičovské, nebo nedostatkem kyslíku z nošení roušek. Těžko říct.

Matúšek se naštěstí nezlobil ❤, ale musela jsem si samozřejmě proces zopakovat a přenést vesmír i na správnou stranu krabičky.

krabička vesmír

Když jsem se znovu pustila do přenosu obrázku vesmíru, napadlo mě vytvořit něco i pro děti ze třídy MŠ, kterou navštěvujeme. Každý rok jim nějaké ty drobnosti vyrobím, ale tentokrát jsem byla ve skluzu.

A tak jsem  kromě vesmíru přenesla i 26 krtečků (tak se jmenuje naše třída) na dřevěné štítky a vznikly z toho medaile. Je jedno jak se třída vašich dětí jmenuje, nebo jestli už navštěvují ZŠ. Nemusíte ani tvořit medaile, ale klidně jiné drobnůstky s oblíbenými postavičkami a hrdiny svých dětí. Stačí jen na internetu najít obrázky, které se vám líbí a zrovna se hodí.

krtečci medaile
medaile pro děti
krteček medaile

Pokud tvoříte rády, tak tuto metodu doporučuji. Výsledky vypadají moc pěkně a můžete vytvořit jakýkoliv námět, který chcete a najdete na internetu.

Do procesu tvoření se mohou bez problémů zapojit i děti. Asi ne přímo během nalepování obrázku (to chce trošku zručnosti), ale odrbkávání jim určitě půjde. Alespoň ty moje děti to bavilo 🙂 a zabili jsme zase trošku času v téhle divné koro-době.

Přenos fotky
Přenos fotky
Přenos fotky

Takže ať už máte v plánu vytvořit si krabičky, medaile, obrázek na zeď či cokoliv jiného, návod je zde: PŘENOS FOTEK A OBRÁZKŮ. Je zbytečné jej přepisovat, když stejný návod zle využít na více způsobů.

Báječné tvoření v DUBNU

Také bych vám ráda připomněla, že se blíží DUBEN, ve kterém se toho kolem vás a vašich děje opravdu hodně!

Jen se podívejte: Co se děje v dubnu?

Je toho dost, že? Seznamte se s dětmi s tímto krásným měsícem! Přečtěte si s nimi, co se právě děje v přírodě a jaké příběhy, svátky, významné dny, tradice a pranostikami měsíc duben provází.

A samozřejmě se pusťte do tvoření.Báječné tvoření v DUBNU.