Medaile s krtečkem a vesmírná krabička

Dárečky pro kamarády a náprava zpackaného tvoření

Matúšek mě už dlouho prosil o krabičku na takové ty důležité drobnůstky – kamínky, mušličky, pidi hračky z kinder vajíček, pěkné knoflíčky…(znáte to).

Frozen krabička

Aničce jsem už dříve vytvořila krabičku s motivem Ledového království a jak má něco jeden, musí to mít i druhý :-).

Momentálně je u syna v kurzu vesmír a požádal si o krabičku s motivem vesmiru.

vesmír s dětmi

A tak si tak jeden večer tvořím a až je skoro hotovo, zjistím, že jsem ten vesmír přenesla na dno místo na víko.

Jeden pak neví, co si má sám o sobě myslet. Jestli je to těmi roky na rodičovské, nebo nedostatkem kyslíku z nošení roušek. Těžko říct.

Matúšek se naštěstí nezlobil ❤, ale musela jsem si samozřejmě proces zopakovat a přenést vesmír i na správnou stranu krabičky.

krabička vesmír

Medaile s krtečky

Když jsem se znovu pustila do přenosu obrázku vesmíru, napadlo mě vytvořit rovnou i něco pro děti do školky, kterou můj Matúš s Ančí navštěvují. Každý rok dětem nějaké drobnosti vyrábím, ale letos jsem byla ve skluzu.

Nakonec jsem tedy kromě vesmíru přenesla ještě 26 krtečků (tak se jmenuje naše třída) na dřevěné štítky a vznikly z toho medaile.

krtečci medaile
medaile pro děti
krteček medaile

Pokud rády tvoříte, tak metodu přenosu obrázků doporučuji. Výsledky vypadají moc pěkně a můžete vytvořit prakticky jakýkoliv námět, který chcete a najdete jej v podobě obrázku na internetu.

Do procesu tvoření se mohou bez problémů zapojit i děti. Asi ne přímo během nalepování obrázku (to chce trošku zručnosti), ale odrbkávání jim určitě půjde. Alespoň moje děti to bavilo 🙂 a zabili jsme zase trošku času v téhle divné koro-době.

Přenos fotky
Přenos fotky
Přenos fotky

Takže ať už máte v plánu vytvořit si krabičky, medaile, obrázek na zeď či cokoliv jiného, návod je zde: PŘENOS FOTEK A OBRÁZKŮ. Je zbytečné jej přepisovat, když stejný návod zle využít na více způsobů.

Do čeho dalšího se můžete pustit?

Třeba do květnového tvoření s vašimi dětmi s ebookem BÁJEČNÉ TVOŘENÍ V KVĚTNU.

Nejde o nějaké obyčejné tvoření!

Jde o tvoření, které vždy navazuje na příběh, legendu, povídání o přírodě, historii, tradici, významné osobnosti nebo události probíhající v měsíci KVĚTNU.

Děti tak nejen tvoří, ale zároveň se mnoho zajímavého dozví! A NEJEN DĚTI!