fbpx

Slepička s kuřátky v trávě

Jednoduché tvoření i pro malá stvoření

Papírová kuřátka

Dnes mám pro vás velmi jednoduchý velikonoční návod, který zvládnou i malé děti. Po vajíčkách zdobených falešným patchworkem nebo ozdobených látkou, která byla určena spíše dospělým, to chce trošku oddych.

Při vytváření návodu mi asistovaly mé děti, takže se trochu omlouvám za kvalitu fotek. Není lehké něco vyfotit, když se před objektivem hýbou 4 ruce naráz :-).  Tak jdeme na to:

velikonoční kuřátkaPOMŮCKY:

  • barevné papíry
  • nůžky
  • menší kulatá nádoba na obkreslení
  • tužka
  • lepidlo
  • pastelky

POSTUP:

1. Ustřihneme si pruh zeleného papíru délky cca 30 cm (tráva) a po celé uděláme nástřihy. Pokud pruh přestřihneme celý, nic se neděje, protože jej budeme stejně přilepovat.

2. Na žlutý papír obkreslíme několik koleček (kuřátek) a vystřihneme je. Kažké kolečko pak nastřihneme od kraje ke středu, abychom mohli vytvořit křidýlko.

velikonoční kuřátka   

3. Na modrý papír přilepíme trávu. Lepidlem potřeme jen nenastřihanou část pruhu, aby se tráva pěkně třepila do prostoru.

4. Kuřátka lepíme tak, že lepidlem potřeme jen 3/4 kolečka a nalepíme ho. Nepotřenou část pak ohneme a vznikne křidýlko.

 

5.Pastelkou dokreslíme očičko, zobáček a nožky.

 

6. Kuřátek si přilepíme kolik chceme a samozřejmě nezapomeneme ani na slepičku.

7. Můžeme dotvořit i mráček nebo sluníčko, prostě co děti chtějí. A MÁME HOTOVO.

 

Za pár dní tu máme DUBEN, ve kterém se toho kolem vás a vašich dětí děje opravdu hodně! Jen se podívejte: Co se děje v dubnu?

Báječné tvoření v DUBNUJe toho dost, že ano? Co se tak společně s dětmi s tímto krásným měsícem seznámit trochu víc?

Přečtěte si, co se právě děje v přírodě, seznamte se s příběhy, svátky, významnými dny, tradicemi a pranostikami měsíce dubna a samozřejmě se pusťte do tvoření. Koukněte na Báječné tvoření v DUBNU.