Narcisky z košíčků na muffiny

narcis-vyrabeni-s-detmi (10)

| A zase ty jarní kytičky |

Nějak si nemůžu pomoct, ale jarní kytičky mě prostě fascinují. I děti jsou z nich nadšené a během procházek se často zastavujeme u zahrádek plných rozkvetlých různobarevných květin.

Po té, co jsem si v jarních květinách udělala jasno, je už zvládnu i pojmenovávat, takže se na ně s dětmi nejen rádi koukáme, ale zároveň je učím, jak se která květina jmenuje. Pro vás jsem poznávačku jarních květin připravila už vloni, takže jestli v nich stále nemáte úplně jasno, koukněte sem: Jarní květinová poznávačka »

Kytičky s dětmi také rádi vyrábíme. Tentokrát jsme se pustili do narcisů, které doplnily již dříve vyrobené tulipány, vrbové kočičky a sněženky. Ty můžete okouknout kliknutím na obrázky níže. 

Nebyla bych to já, kdybych se před vyráběním narcisek nekoukla na něco zajímavého o těchto nádherných jarních květinách. Také pro vás jsem níže „vypíchla“ pár bodů, ať si máte s dětmi během tvoření o čem povídat 🙂 a něco nového se dozvíte.

Zajímavosti o narcisech

narcis (1)

Propojování tvoření s předáváním zajímavých informací dětem mě opravdu baví a to je důvod, proč vznikají ebooky Báječné tvoření. Nejaktuálnější je ebook Báječné tvoření v DUBNU, který můžete okouknou zde »

Je plný návodů na tvoření s dětmi, které vždy navazují na povídání o přírodě, historii, tradicích, svátcích, významných dnech, osobnostech a událostech probíhajících měsíci DUBNU.

Návod: narcisky z košíčku na muffiny

POMŮCKY: barevné papíry, malé košíčky na muffiny, lepidlo, nůžky, tužka

POSTUP:

1. Podle velikosti košíčku na muffiny si vytvořte šablonku květního lístku. Šablonku šestkrát překreslete na vybraný žlutý nebo oranžový papír a vystřihněte ji.

narcis-vyrabeni-s-detmi (1)
narcis-vyrabeni-s-detmi (2)
2. Na podkladový výkres nalepte tři lístky. Nelepte je celou plochou, ale jen cca jednou třetinou, aby se daly trošku zakroutit a vystupovaly z výkresu do prostoru.
3. Ze zeleného papíru vystřihněte stonek a přilepte jej ke květu.
narcis-vyrabeni-s-detmi (4)
narcis-vyrabeni-s-detmi (5)
4. Do květu dolepte další tři květní lístky tak, aby byly v mezerách mezi těmi prvními.
5. Doprostřed květu nalepte košíček na muffiny.
narcis-vyrabeni-s-detmi (6)
narcis-vyrabeni-s-detmi (7)
6. Vystřihněte několik zelených listů a přilepte je ke stonku. Můžete je přilepit také jen ve spodní části a trochu natočit, aby vyčnívaly ven z výkresu.
7. K prvnímu narcisu přidělejte pár dalších A MÁTE HOTOVO.
narcis-vyrabeni-s-detmi (8)
narcis-vyrabeni-s-detmi (9)

Ebook pro ty, které baví s dětmi nejen tvořit, ale také si rádi společně přečtou zajímavého povídání o tom, co všechno se v měsíci DUBNU děje. 

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍC »