Osvěžující limonáda – letní tvoření

limonada-letni-tvoreni (14)

| Limonáda, koktejl, drink... |

Venkovní vyrábění je prostě NEJ. Jsem ráda za naši malou zahrádku, na které se v parném létě můžeme schovat pod slunečník a tvořit. Sice nám tu a tam něco ufukne, jak říká moje Ančí, ale co už.

Tentokrát jsme se pustili do výroby barevných limonád. Kokeckonců i v pozvánce na ČERVENCOVÉ TVOŘENÍ často píši o tom, že si máte s dětmi k vyrábění připravit osvěžující nápoje :-).

My jsme to vzali doslova a připravili jsme si limonády nejen skutečné, ale i papírové.  

limonada-letni-tvoreni (13)

Po vyrobení limonád se můžete s dětmi pustit i do dalšího „osvěžujícího tvoření“. Okoukněte třeba naše papírové zmrzliny (návod na ně najdete zde: NANUKY I KOPEČKOVÁ »), nebo si s dětmi rovnou užijte celý měsíc tvoření s ebookem BÁJEČNÉ TVOŘENÍ V ČERVENCI »

Návod na tvoření: papírové limonády

POMŮCKY: barevné papíry, nůžky, lepidlo, pastelky nebo fixy, bílá tempera, štětec, paleta nebo mistička na barvu, kousek houbičky na nádobí, brčko, izolepa

POSTUP:

1. Z barevného papíru vystřihněte tvar sklenice

limonada-letni-tvoreni
Letní tvoření - papírová limonáda

2. Nakreslete a vystřihněte malá kolečka a dokreslete je tak, aby vypadaly jako malé pomeranče a citróny.

Letní tvoření - papírová limonáda
Letní tvoření - papírová limonáda

3. Pomeranče a citóny nalepte na sklenice.

4. Z houbičky na nádobí vystřihněte čtvereček. Malinko nařeďte bílou barvu (ne moc, jinak se barva špatně otiskává a z houbičky teče), potřete s ní houbičku a tu otiskněte na sklenice. Vzkniknou tak kostičky ledu.

Letní tvoření - papírová limonáda
Letní tvoření - papírová limonáda

5. Polocí izolepy přilepte na sklenice brčka A JE HOTOVO.

Letní tvoření - papírová limonáda

Připravte si s dětmi nejen papírové ale i skutečné osvěžující nápoje, schovejte se v parných dnech pod slunečníky a pusťte se s nimi do ČERVENCOVÉHO ČTENÍ a TVOŘENÍ s ebookem Báječné tvoření v ČERVENCI.

Je plný inspirace na tvoření s dětmi, kde každý návod na vyrábění navazuje na příběh, legendu, povídání o přírodě, historii, tradici, významné osobnosti nebo události probíhající v měsíci ČERVENCI.

CHCI ZJISTIT VÍC »

Děti tak nejen tvoří, ale zároveň se dozví mnoho zajímavého o tom, co se kolem nich právě děje!